Program „DOBRY POSIŁEK”

obrazek

Uprzejmie informujemy, iż Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Łukowie przystąpił do programu pilotażowego Ministerstwa Zdrowia i Narodowego Funduszu Zdrowia pn. „Dobry posiłek w szpitalu”. Program wprowadzony został Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 25 września 2023 r. dotyczącym edukacji żywieniowej oraz poprawy jakości żywienia w szpitalach. Do programu zostały włączone wszystkie oddziały szpitalne, z wyjątkiem Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, Oddziału Neonatologicznego oraz Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii.  
Celem programu jest zwiększenie dostępności porad żywieniowych oraz wdrożenie optymalnego modelu żywienia pacjentów. Program ma szczególne znaczenie dla właściwego żywienia osób przebywającego w warunkach szpitalnych, ponieważ odpowiednie żywienie stanowi integralną część całego procesu leczenia i rekonwalescencji pacjenta.
Pacjenci objęci programem mogą skorzystać na zlecenie lekarza z porad żywieniowych dietetyka szpitalnego oraz posiłków zapewniających urozmaicenie potraw i zbilansowanie wartości składników odżywczych w diecie. Posiłki przygotowywane są na podstawie zatwierdzonego przez dietetyka jadłospisu. O stosowaniu odpowiedniego rodzaju diety, czasu jej trwania i wdrożeniu indywidualnych modyfikacji w diecie decyduje lekarz.
W dni robocze, na stronie internetowej SPZOZ w Łukowie, w dedykowanej  zakładce DLA PACJENTÓW, publikowany będzie jadłospis oraz zdjęcia dwóch posiłków spośród najczęściej stosowanych w danym dniu diet w naszym Szpitalu.

image_pdfimage_print
  1. /
  2. Aktualności
  3. /
  4. Program „DOBRY POSIŁEK”
Skip to content