Kolejna odsłona naszego Szpitala!

Tym razem chcielibyśmy przedstawić Państwu szczególnie ważną dla naszej działalności komórkę jaką jest APTEKA SZPITALNA.
Apteka wewnątrzszpitalna to farmakologiczne serce placówki medycznej❤️, bez niej Szpital nie mógłby funkcjonować. Apteka zlokalizowana jest w budynku, w którym znajduje się Oddział Rehabilitacyjny oraz Centralna Sterylizatornia. Obiekt ten połączony został z głównym budynkiem, co zapewnia bezpieczną i szybką komunikację z większością oddziałów.
💊Apteka składa się z dwóch działów (Dział magazynowy i Dział produkcji leków) i kilkunastu pomieszczeń m.in. magazynów, chłodni, pomieszczeń produkcyjnych leków recepturowych, części administracyjnej i socjalnej. Stacja poczty pneumatycznej (system szybkiego przesyłania za pomocą rurociągów) zapewnia ekspresową dostawę leków do oddziałów szpitalnych bez kontaktu z personelem (co jest niezwykle ważne w przypadku reżimu sanitarnego😷).
Pracownicy Apteki czuwają nad zapewnieniem pacjentom bezpiecznej farmakoterapii💊, prawidłowością i ciągłością dostaw oraz dystrybucją leków, materiałów medycznych💉 i sprzętu jednorazowego🩹 Do zadań Apteki szpitalnej należy także m.in: wykonywanie wszystkich form leków aptecznych i recepturowych🧪, w tym również jałowych, obsługa darowizn i próbek lekarskich oraz leków w procedurze importu docelowego, obsługa leków przeterminowanych i niewykorzystanych, sporządzanie analiz i sprawozdań na temat kosztów i zużycia leków, współpraca z Narodowym Programem Ochrony Antybiotyków.
Więcej informacji oraz zdjęć znajduje się pod linkiem: https://www.spzoz.lukow.pl/apteka-szpitalna/
 
image_pdfimage_print
  1. /
  2. Aktualności
  3. /
  4. Kolejna odsłona naszego Szpitala!
Skip to content