Światowy Dzień Krwiodawcy

🩸ŚWIATOWY DZIEŃ KRWIODAWCY🩸 ustanowiony został w 2004 roku przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) Data 14 czerwca upamiętnia urodziny Karlaobrazek Landsteinera, laureata Nagrody Nobla za odkrycie systemu grup krwi. Jego odkrycie zrewolucjonizowało medycynę i uratowało niezliczone życia.
Dzisiejszy dzień to dobry moment, aby uświadomić, że okres wakacyjny jest trudnym czasem dla tzw. „publicznej służby krwi”. Na stronie http://krew.info/zapasy/ można śledzić, jakie na dany dzień i daną godzinę były stany magazynowe poszczególnych grup krwi w poszczególnych centrach krwiodawstwa💉Baza aktualizowana jest raz dziennie. Pod linkiem https://krwiodawcy.org/gdzie-mozna-oddac-krew znajdują się aktualne miejsca, gdzie można oddać krew.
Oddając krew, ratujesz życie drugiego człowieka. To prosty, ale niezwykle ważny gest. Każda kropla ma znaczenie. Dołącz do grona Krwiodawców już dziś. Twoja krew pomaga pacjentom po wypadkach, w trakcie zabiegów chirurgicznych, czy w walce z chorobami. Nie czekaj, działaj!!!
 
image_pdfimage_print
  1. /
  2. Aktualności
  3. /
  4. Światowy Dzień Krwiodawcy
Skip to content