Dzień Terapii Zajęciowej

27  października przypada ŚWIATOWY DZIEŃ TERAPII ZAJĘCIOWEJ ogłoszony przez Światową Federację Terapeutów Zajęciowych. To dzień, który corocznie promuje misję i cele terapii.
Terapia zajęciowa to forma rehabilitacji, która ma za zadanie uaktywniać poprzez wykonywanie określonych czynności mających charakter usprawniania psychicznego, fizycznego i społecznego, co w konsekwencji prowadzi do pomocy w uzyskaniu jak największej samodzielności osoby chorej.
Terapia zajęciowa w oddziałach psychiatrycznych SPZOZ w Łukowie to leczenie i usprawnienie za pomocą określonych czynności m.in terapeutycznych oraz zajęć plastycznych. Naszym celem jest promowanie talentów osób chorujących, organizowanie wystaw prac pacjentów oraz imprez o charakterze integracyjnym. W toku terapii osoby wykonują pożyteczne, zorganizowane czynności mające podtrzymać ich aktywność, odwracać uwagę od niepokojących myśli i wyobraźni, przywracać utraconą sprawność i przygotować ich do samodzielnego życia.
Dobrze prowadzona, tętniąca życiem pracownia terapii zajęciowej działająca w ramach szpitalnego oddziału psychiatrycznego jest nieocenionym wsparciem dla pacjentów. To miejsce, gdzie każdy pacjent znajdzie odpowiednie dla siebie zajęcie.
image_pdfimage_print
  1. /
  2. Aktualności
  3. /
  4. Dzień Terapii Zajęciowej
Skip to content