Święto Krwiodawców

14 czerwca to data, która ma szczególne miejsce w sercu każdego, kto honorowo oddaje krew. ŚWIATOWY DZIEŃ KRWIODAWCY jest nie tylko idealną okazją do uhonorowania wszystkich,dzień krwiodawcy którzy tak chętnie dzielą się bezcennym darem płynącym w żyłach, ale również podkreślenia, jak ogromne znaczenie dla społeczeństwa ma ich bezinteresowny, szlachetny gest.
KTO MOŻE ODDAĆ KREW? Osoby od 18 do 65 roku życia:
➡️ które ważą co najmniej 50 kilogramów,
➡️ u których w ciągu ostatnich 6 miesięcy nie wykonano akupunktury, tatuażu, przekłucia uszu lub innych części ciała,
➡️ które w ciągu ostatnich 6 miesięcy nie miały wykonanych żadnych zabiegów operacyjnych, endoskopowych i innych diagnostycznych badań (np. gastroskopii, panendoskopii, artroskopii, laparoskopii),
➡️ które w ciągu ostatnich 6 miesięcy nie były leczone krwią i preparatami krwiopochodnymi.
Przynależność do grona KRWIODAWCÓW to również odpowiedzialność za zdrowie swoje oraz innych. Dlatego zanim zdecydujesz się na wstąpienie w szeregi honorowego krwiodawstwa, zadbaj o swoje zdrowie i kondycję:
➡️Wprowadź regularną aktywność fizyczną, która wzmocni Twój układ naczyniowo-sercowy, zadba o prawidłową masę ciała oraz poprawi ogólną wydolność organizmu
➡️Postaw na kolorowe i zróżnicowane posiłki, które nie tylko mają wyglądać, ale i dostarczać cenne składniki odżywcze! Na kolejnych zakupach nie zapomnij sięgnąć po owoce i warzywa, które dodadzą Ci energii!
➡️Zdrowa dawka snu to klucz do dobrego samopoczucia! Staraj się utrzymać regularny tryb snu i daj ciału szanse na regenerację.
KREW MOŻNA ODDAĆ W: Regionalnych Centrach Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa oraz ich oddziałach terenowych, Wojskowym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa oraz jego stacjach terenowych, Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa MSWiA. Krwiodawcy mogą oddawać krew także na akcjach wyjazdowych – mobilnych, w ambulansach do pobierania krwi i stacjonarnych – np. w szkołach, na uczelniach, w miejscu pracy.
Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej ogólnopolskiej kampanii społecznej „Twoja krew, moje życie” https://www.twojakrew.pl/

 

image_pdfimage_print
  1. /
  2. Aktualności
  3. /
  4. Święto Krwiodawców
Skip to content