Dzień Ratownictwa Medycznego

W dniu dzisiejszym obchodzimy Dzień Ratownictwa Medycznego –  po raz pierwszy zorganizowany w 2006 r. w Wyszkowie, w województwie mazowieckim. Patronem tego corocznego świętadzień ratownictwa medycznego jest błogosławiony Gerard Tonque, założyciel zakonu szpitalników, podzielonego później na zakony świętego Łazarza i świętego Jana. Celem tego szczególnego dnia jest podkreślenie ogromniej roli ratowników oraz podziękowanie wszystkim osobom, które biorą udział w ratowaniu ludzkiego życia. Dzień Ratownictwa Medycznego jest także dobrą sposobnością, by uświadomić społeczeństwo, jak ważna jest umiejętność udzielania pierwszej pomocy.
Jeśli widzisz, że ktoś potrzebuje pomocy, nie zwlekaj z jej udzieleniem, nie czekaj, aż przybędą profesjonalni ratownicy. Zachowaj spokój, powiadom pogotowie (999 lub 112), jeśli nie potrafisz udzielić pierwszej pomocy, słuchaj dyspozytora. On wskaże, co masz robić.
Przydatne linki:
– Sposób postępowania na miejscu zdarzenia
https://www.gov.pl/web/zdrowie/sposob-postepowania-na-miejscu-zdarzenia
– Sposób udzielania pierwszej pomocy w wybranych nagłych wypadkach
https://www.gov.pl/web/zdrowie/sposob-udzielania-pierwszej-pomocy-w-wybranych-naglych-wypadkach

Z okazji tego wyjątkowego dnia wszystkim Ratownikom Medycznym, Lekarzom i Pielęgniarkom Systemu, Dyspozytorom Medycznym oraz innym osobom zaangażowanym w System Ratownictwa  Medycznego składamy najserdeczniejsze życzenia oraz wyrazy wdzięczności. Praca, którą wykonujecie wymaga od Was  odpowiedzialności i zaangażowania, przekładając się na ogromną  satysfakcję i zadowolenie pacjentów. Misja, którą pełnicie wymaga  połączenia wysokiego profesjonalizmu w każdych,  także najtrudniejszych warunkach, ale również wrażliwości,  empatii i życzliwości. Dziękujemy za codzienny trud,  którego stawką jest rzecz najcenniejsza – życie i zdrowie!!!

Dyrekcja SPZOZ w Łukowie

image_pdfimage_print
  1. /
  2. Aktualności
  3. /
  4. Dzień Ratownictwa Medycznego
Skip to content