Europejski Dzień Walki z Rakiem Piersi

obrazekPrzy okazji przypadającego w dniu dzisiejszym Europejskiego Dnia Walki z Rakiem Piersi przypominamy o bezpłatnych badaniach mammograficznych w naszym Szpitalu🏥 Więcej informacji pod linkiem:
⏩W Polsce rak piersi stanowi około 25 % przypadków nowotworów u kobiet. Najwięcej zachorowań dotyczy kobiet w przedziale wiekowym 50-64 lata. U ok. 12 % chorych może dojść do rozsiewu nowotworu.
⏩Rak piersi jest chorobą zróżnicowaną pod względem typów, a określenie „rak piersi” oznaczać może schorzenia o różnym przebiegu, rokowaniu i odpowiedzi na leczenie. Aktualnie wiemy już, że istnieje wiele typów tego nowotworu, a odpowiedni, dostosowany do indywidualnych potrzeb plan leczenia, może polepszyć stan i komfort życia pacjentek.
⏩Głównym celem wprowadzenia Dnia Walki z Rakiem Piersi jest uświadamianie ludziom jak ważna jest profilaktyka, samobadanie oraz korzystanie z usług specjalistów. Jednym z najważniejszych założeń jest także ukazanie czynników ryzyka oraz pierwszych objawów choroby. To dzień, w którym okazuje się wsparcie nie tylko osobom chorym, ale i ich rodzinom, które także toczą ciężką batalię o życie swoich najbliższych. Znakiem solidarności jest zakładana tego dnia różowa wstążka. Należy pamiętać, że Rak Piersi nie dotyczy tylko kobiet. Na tę chorobę zapadają również mężczyźni.
⏩Każda kobieta po 20. roku życia powinna samodzielnie i regularnie badać swoje piersi. Badanie najlepiej wykonać pierwszego dnia po zakończeniu miesiączki, zaś Panie po menopauzie powinny badać swoje piersi raz w miesiącu, najlepiej zawsze w tym samym dniu miesiąca.
image_pdfimage_print
  1. /
  2. Aktualności
  3. /
  4. Europejski Dzień Walki z...
Skip to content