Ortopedia

sala operacyjnaSPZOZ w Łukowie jest w trakcie tworzenia samodzielnego oddziału Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu, zlokalizowanego w budynku głównym szpitala przy ul. Doktora A. Rogalińskiego 3. Rosnące zapotrzebowanie na kompleksowe usługi ortopedyczne było sygnałem do otwarcia oddziału z nowym zakresem świadczeń, dzięki któremu Pacjenci zyskają szybszy dostęp do wysokospecjalistycznej opieki medycznej. Obecnie w ramach Oddziału Chirurgii Ogólnej i Urazowej wykonywane są świadczenia ortopedyczne w zakresie urazów narządu ruchu, operacyjne leczenie w zakresie tkanek miękkich oraz artroskopia.

Medycyna dokonuje nieustannych postępów, dlatego wiele dolegliwości można skutecznie leczyć za pomocą minimalnie inwazyjnych procedur. Jednym z takich nowoczesnych zabiegów jest artroskopia kolana, procedura diagnostyczno-lecznicza, która przynosi ulgę osobom cierpiącym na problemy ze stawami. Artroskopia to zaawansowany zabieg medyczny, który polega na wprowadzeniu kamery do wnętrza stawu kolanowego przez niewielkie nacięcie skóry. Transmitowany obraz pozwala lekarzowi ortopedzie na dokładną obserwację struktur stawu, takich jak chrząstki czy więzadła.

W Szpitalu zatrudnionych jest trzech lekarzy specjalistów ortopedii i traumatologii narządu ruchu:       dr n. med. Grzegorz Glazer, lek. Shadi Ibrahim oraz lek. Łukasz Głodek. Dodatkowo w strukturach SPZOZ w Łukowie działa Poradnia Urazowo – Ortopedyczna:
https://www.spzoz.lukow.pl/szpital/poradnie-specjalistyczne/poradnia-ortopedyczna

Rozwój oddziałów szpitalnych to priorytet. Niezwykle ważne jest, aby szukać nowych rozwiązań oraz korzystać z nowych technologii, aby jakość opieki zdrowotnej była na jak najwyższym poziomie. Na to stawia łukowski Szpital, dając lekarzom możliwość rozwoju, zdobywania doświadczeń i realizowania nowych zabiegów. Dzięki nowemu oddziałowi ortopedii oraz dobrze funkcjonującej od lat rehabilitacji, rekonwalescencja pacjentów znacznie się skróci i – co ważne – będzie kompleksowa.